Pijavice lékařská je velmi náchylná na podmínky v kterých žije. Je proto velmi důležité aby se během přepravy zajistil, co nejlepší komfort pijavice a zároveň aby se doručení zkrátilo pouze na nezbytně dlouhou dobu.

Cenu poštovného a balného můžeme rozdělit na dvě části.

Poštovné dle aktuálního ceníku České pošty stojí 117 Kč. Využíváme službubalík do ruky, která garantuje doručení do druhého dne kdekoliv v Česku. Zároveň má tato služba výhodu, že Vám kurýr zavolá a dohodne s Vámi čas, kdy Vám zásilku přímo domů doveze. Tato služba je dobrá pro Vás a také pro pijavice lékařské.

Cena balného je v rozmezí od 110 Kč do 200 Kč, podle toho jaký materiál je použit. Pro přepravu pijavic používáme termosky, které udržují teplotu, a jsou vodotěsné. Pijavice lékařská nepotřebuje kyslík a termoska je ideální nádoba na její přepravu. Termosku dále zabalíme do potravinářské fólie, pro případ netěsností a tuto pak vložíme do bublinkové obálky velkého formátu. Takto připravenou zásilku odvezeme na poštu, kde se zásilka zaregistuje a odešle.

Celý proces je poměrně nákladný a časově náročný, ale zatím nám po cestě neumřela ani jedna pijavice.

Pro klienty který si pijavice objednávají pravidelně poskytujeme možnost nám termosku, nebo termosky poslat zpět a jejich cenu odečítá z celkové ceny zásilky.

Pokud chceme pijavici lékařskou využívat pro samoléčbu, je důležité aby byla doručena zdravá a v dobré kondici.